فعالیت ها

فینال دوره اول مسابقات لیگ ۹۸ بازی زولا برگزار شد

فینال دوره اول مسابقات لیگ ۹۸ بازی زولا برگزار شد


پس از ماه‌ها انتظار، بالاخره لیگ قهرمانی بازی زولا در مرداد ماه ۹۸ در قالب رقابت‌های آنلاین آغاز شد و جمعه ۸ شهریور ماه ۹۸، فینال دوره‌ اول این مسابقات حساس و هیجان‌انگیز بین ۴ تیم منتخب، به صورت حضوری برگزار شد.
اولین دوره لیگ ۹۸ بازی تیراندازی آنلاین زولا، مرداد ماه سال جاری به صورت آنلاین بین تمامی گیمرهای این عنوان آغاز شد و پس از یک ماه رقابت تنگاتنگ تیم‌های مختلف از سراسر ایران، ۴ تیم Immortal Warriors، Death Row، Oxin Game  وDeath Zone جواز حضور در دور فینال این مسابقات را کسب کردند.

مسابقات نهایی اولین دوره لیگ ۹۸ بازی زولا،‌ ۸ شهریور ماه ۹۸ در «مجموعه ورزش‌های الکترونیک تیکاف» شهر کرج، در قالب سه مرحله (راند) برگزار شد. سه مرحله‌ی نفسگیر که با شور و هیجانی بالا همراه بود.
هر مرحله شامل دو بازی می‌شد و هر تیم در دو نقشه به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند. در مرحله‌ی اول، تیم Oxin Game در مقابل Death Row و تیم Death Zone در مقابل Immortal Warriors قرار گرفتند. در ابتدای هر مرحله، قرعه‌کشی به منظور تعیین مکان نشستن تیم‌ها در محل برگزاری انجام شد و کاپیتان هر تیم می‌توانست یکی از ۵ نقشه‌ی مسابقات را به دلخواه حذف کند. همچنین کاپیتان‌ها در روال قرعه‌کشی می‌توانستند جناح خود در بازی را از بین «زولا» و «گلادیو» انتخاب کنند.
در مسابقه‌ی اول، تیم Immortal Warriros توانست با نتیجه ۲۰ به ۷ از سد تیم Death Zone عبور کرده و سه امتیاز این مرحله را از آن خود کند. این رقابت در دو نقشه‌ی «تالار عروسی» و «یویوان» انجام شد. تیم Immortal Warriors از تیم‌های جوان، شگفتی‌ساز و آینده‌دار این چند وقت اخیر است که در دور اول لیگ نشان داد تا چه اندازه می‌تواند برای سایر تیم‌ها خطرناک، غیرقابل پیش‌بینی و حتی دردسرساز باشد.
مسابقه‌ی دوم از مرحله‌ی اول بین تیم‌های Oxin Game و Death Row، در دو نقشه‌ی «یویوان» و «تالار عروسی» انجام شد که تیم Oxin Game توانست با نتیجه ۲۰ به ۷، تیم Death Row را شکست دهد و سه امتیاز بازی را از آن خود کند.
راند دوم اولین دوره لیگ ۹۸ بازی زولا پس از استراحت تیم‌های شرکت کننده شروع شد. بازی اول بین دو تیم Immortal Warriors و Death Row انجام شد. در این بازی هیجان‌انگیز و نفس‌گیر، تیم Immortal Warriors باز هم توانست پیروز میدان باشد و تیم Death Row را با نتیجه ۲۰ به ۱۲ شکست دهد. این پیروزی ۳ امتیاز دیگر را به حساب تیم Immortal Warriors واریز کرد تا کار راحت‌تری را در مسابقه‌ی نهایی داشته باشد. این بازی در دو نقشه «یویوان» و «فاولا» انجام شد.
بازی بعدی راند دوم مسابقات بین تیم‌های Death Zone و Oxin Game انجام شد. این بازی در دو نقشه‌ی «قدیمی» و «کمپ پناهندگان» پیش رفت که در مسابقه‌ی اول، تیم Death Zone با نتیجه ۱۰ به ۸ از سد تیم Oxin Game عبور کرد، اما Oxin Game در بازی دوم توانست خود را از مهلکه نجات دهد و بازی را با نتیجه ۱۰ به ۴ ببرد. با این وجود، تفاضل نتایج داخل بازی، چیزی جز مساوی برای هر دو تیم در بر نداشت. تیم Oxin Game با گرفتن یک امتیاز و مجموع ۴ امتیاز از این راند، خود را به مرحله‌ی فینال رساند و رقیب Immortal Warriors شد.
همانطور که گفتیم، مسابقات به شکلی پیش رفت که در راند سوم، فینالیست‌ها کاملا مشخص شده بودند. دو تیم Oxin Game و Immortal Warriros یک بازی سخت و نزدیک را با یکدیگر در مسابقه‌ی فینال داشتند که به جرات یکی از هیجان‌انگیزترین و جالب‌ترین مسابقات بازی زولا به حساب می‌آید. این بازی که در دو نقشه‌ی «تالار عروسی» و «فاولا» پیگیری شد، بسیار نزدیک و تنگاتنگ ادامه پیدا کرد که در نهایت، هر دو تیم در مجموع به امتیازات ۱۸ به ۱۸ رسیدند. نتیجه‌ای که به سود تیم Immortal Warriors تمام شد و این تیم با کسب یک امتیاز از نتیجه‌ی مساوی و مجموع ۷ امتیاز، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.
دو تیم Death Row و Death Zone هم در مسابقه‌ی رده‌بندی به مصاف همدیگر رفتند که تیم Death Row توانست با نتیجه ۲۳ به ۱۴ بازی را ببرد و مقام سوم دور نخست لیگ قهرمانی ۹۸ بازی زولا را کسب کند.
بعد از اتمام مسابقات، مراسم اهدای جوایز و مدال‌ها انجام شد. تیم Immortal Warriors به عنوان قهرمان دوره، مبلغ ۱۰ میلیون تومان را به خانه برد. همچنین تیم Oxin Game به عنوان نایب قهرمان، ۶ میلیون تومان و تیم Death Row در مقام سوم، مبلغ ۴ میلیون تومان جایزه گرفتند. تیم Death Zone نیز به رسم یادبود، مقدار ۴۰۰ هزار سکه‌ی طلا داخل بازی زولا دریافت کردند.
لازم است بدانید که دو تیم Oxin Game و Immortal Warriors، مستقیما به جمع ۸ تیم نهایی جام ۹۸ که اسفند ماه با یکدیگر رقابت می‌کنند، راه پیدا کردند. به این ترتیب، این دو تیم از شرکت در سه دوره مسابقات باقی مانده تا اسفند ماه معاف شدند. دو تیم Death Row و Death Zone با توجه به عملکرد مناسب‌شان در دور اول، همچنان می‌توانند شانس خود را برای بقا در جام ۹۸ زولا، با حضور و رقابت در دوره‌های باقی‌مانده داشته باشند.